relax

SEMINÁŘ    "Relaxační a uvolňovací cvičení (nejen) pro pedagogy"

akreditace MŠMT č.j. MSMT-32866/2020-2-802

Obsah:

 • Seminář je určen všem pedagogům a zájemcům veřejnosti.
 • Relaxace a zdravý životní styl jako prevence nemocí.
 • Efektivní relaxace a schopnost porozumět sám sobě.
 • Prevence syndromu vyhoření, stresu.
 • Relaxační cvičení a jeho účinky, co je syndrom vyhoření a jeho prevence.

Lektor: Štěpánka Tresslová

Termíny seminářů na hlavní stránce, klikněte zde...

Místo: České Budějovice, Žižkova 309/12, 3. patro č. dveří 326

Cena: 900 Kč

Seminář je akreditován MŠMT pod č.j.: MSMT-32866/2020-2-802.

Předběžné přihlášky podávejte na e-mail info@asteria-agentura.cz
nebo na tel. číslo 728 934 142.

Odkaz na stránky Asteria (klikněte na žlutý rámeček níže):

Relaxace v relaxačním systému firmy Anavia

Co zažijete?

V průběhu relaxace se po krátké chvilce přivykání, během několika minut, budete cítit klidně a zcela uvolněně. Dech se zpomalí a bude pravidelnější. 

Pro vaši představu, jaké zážitky vyvolávají světelné a zvukové impulzy, představte si kouzlo plápolajícího ohně, hru světla a stínu nebo projížďku alejí stromů při zapadajícím slunci, anebo třpyt slunce v mořských vlnách...

...slyšíte krásnou, relaxační hudbu, v některých programech doprovázenou mluveným slovem...

Zažijete novou formu tělesného a duševního uvolnění. Vaše duše se vznáší... Před vaším vnitřním zrakem se zjevují zajímavé barvy, tvary a vzory.

Systém umožňuje hlubokou regeneraci a aktivaci fyzických i duševních rezerv ve velmi krátké době. Přináší odpočinek s barevnou projekcí a dokonalé sladěné uvolnění. Uložené nápady ve vašem podvědomí, motivace a kreativita se mohou pomalu probouzet. Dlouhodobé zachování zdraví, výkonnosti a krásy je základní potřebou naší doby.

Seznam procedur i ceník k nahlédnutí v masérně. Procedury jsou dlouhé od několika minut až do 40 minut. Cena se odvíjí od délky procedur. Procedury do 10 minut včetně jsou za 100 Kč. Každá další minuta je navýšena o 10 Kč. 

Poznámka:

Jestliže jste epileptik, máte kardiostimulátor nebo jste těhotná, nabídnu vám program bez použití brýlí.

Jestliže máte akutní bolesti zad, trpíte osteoporózou, vážíte více než 140 kg nebo máte trombózu, nabídnu vám program bez masáže :-)

Rituál péče o tělo i duši

Naše tělo je našim domovem, našim chrámem, který slouží tak, jak o něj pečujeme. Zaslouží si být uvolněné, otevřené a plné (sebe)lásky. Naučíme se malý rituál, který můžeme svému tělu dopřát každý den nebo dle svých možností. Tělo začne rozkvétat a s ním i naše duše...

Nejprve vám přestavím několik éterických vonných olejů, které patří již po celá staletí k pokladům v základní péči o tělo, mysl, srdce i duši. S každou éterickou vůní se podrobně seznámíme. Až je poznáme všechny a vytipujeme si jednu, dvě nebo tři, které nám obzvlášť voní, dostaneme lahvičku s nosným olejem a "své" vůně v několika kapkách do této lahvičky přidáme. Tím si vytvoříme svůj vlastní, originální masážní olej :-)

Poté si pustíme hudbu, pohodlně se usadíme a krůček po krůčku se naučíme automasáž celého těla s použitím vlastního právě vyrobeného oleje. Tělo potřebuje něhu, dotek a pozornost. Pokud mu k tomu poskytneme i olej, vůni a dostatek času, budeme hýčkat všechny své smysly. 

Celý rituál zakončíme některou z jednoduchých dýchacích, relaxačních nebo meditačních technik. Nakonec si uvaříme bylinkový čaj a při jeho popíjení si můžeme sdělit vzájemné dojmy z rituálu. Případně vám ráda zodpovím i vaše dotazy.

Tato forma relaxace je velmi intenzívní a má blahodárné účinky nejen na naše tělo, ale i na naši mysl a duši. 

Naučený rituál nebo jeho část můžete kdykoli praktikovat doma ve chvílích volna. Třeba před spaním - je úžasným pomocníkem při problémech s nespavostí :-)                 

(jste-li skupina 3-6 lidí, objednejte si společný termín)

Přijďte prosím 10-15 min před začátkem akce, děkuji :-)

Rezervujte si místo formou sms na tel. 725 920 577, děkuji :-)  

Při jakémkoliv  náznaku respiračního onemocnění, zvýšení teploty či celkové nepohody organismu zvažte svou účast na aktuální akci a raději zvolte jiný termín, děkuji za nás za všechny ;-)

Meditační tanec na srdeční čakru (1 hod)

Je to jednoduchá forma pohybu, vhodná pro muže i ženy všech věkových kategorií. S využitím uvědomělého dýchání povzbudí a harmonizuje energetický systém organismu. Pomáhá uvolnit vnitřní napětí a dovoluje energii srdce volně proudit. Tanec lze absolvovat jednotlivě, s mým vedením, obvykle jej však tančíme ve skupině 3 - 6 osob :-)

Termíny meditačního tance objednávejte na tel. 725 920 577, děkuji :-)

Poznámka:

Při jakémkoliv náznaku respiračního onemocnění, zvýšení teploty či celkové nepohody organismu zvažte svou účast na aktuální akci a raději zvolte jiný termín, děkuji za nás za všechny ;-)

Relaxační a uvolňovací techniky (2 hod)

Témata, ze kterých vybírám jednotlivá setkání:

 • Vymezení pojmu STRES - příčiny vzniku stresu, působení stresu na naše zdraví, prevence a zvládání stresu (teoretická část, 10-15 min)
 • dýchací techniky (praktická část)
 • relaxační techniky (praktická část)
 • meditační techniky (praktická část)
 • Zen techniky (praktická část)
 • taneční meditace na srdeční čakru (praktická část, 60 min)
 • aromaterapie (teoretická i praktická část)
 • vykuřování (teoretická i praktická část)
 • Rituál péče o tělo i duši (teoretická o praktická část)
 • masáže vlastníma rukama (při problémech různých částí těla, praktická část)
 • čakry (seznámení s čakrami, harmonizace čaker vizualizací, kameny, barvami, zvukem a dalšími technikami, praktická část).

Jste-li skupina 3-6 lidí, objednejte si společný termín s tématy, která vás zajímají :-)

Přijďte prosím 10-15 min před začátkem akce, děkuji :-)

Rezervujte si místo formou sms na tel. 725 920 577, děkuji:-) Při jakémkoliv náznaku respiračního onemocnění, zvýšení teploty či celkové nepohody organismu zvažte svou účast na aktuální akci a raději zvolte jiný termín, děkuji za nás za všechny ;-)

© 2021 Štěpánka Tresslová
tel. 720 920 577 
Žižkova 309/12, České Budějovice 
            tresslovas@seznam.cz            
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!